طرح اینستاگرام برای مخفی کردن لایک‌ها؛ سلامت روان کاربران بهبود می‌یابد؟

wwdc 2019 طرح اینستاگرام برای مخفی کردن لایک‌ها؛ سلامت روان کاربران بهبود می‌یابد؟ 456

لایک، به نوعی ابزاری قوی برای اندازه گیری محبوبیت محتوا در این شبکه اجتماعی است. با این حال مدیران فیسبوک می‌گویند برای پنهان کردن آن دلایل محکمی دارند.
اینستاگرام می‌گوید با این کار می‌خواهد کاربرانش را ترغیب کند تا بر اشتراک‌گذاری تمرکز کنند نه بر اینکه پست‌هایتان چند عدد لایک دریافت کرده است. نتایج تحلیل داده‌های اینستاگرام نشان می‌دهد بسیاری از کاربران اگر برای عکس‌شان تعداد کافی لایک دریافت نکنند آن را پاک می‌کنند.

اینستاگرام در واقع راهی را شروع کرده است که پیشتر به فکر توییتر رسیده بود. این شبکه‌های اجتماعی امیدوارند با این کار نه تنها تاثیرات روانی منفی حاکم را کم کنند، که رقابت مخرب بین کاربران را برای کسب «پست‌های لایک دار» از بین ببرند.
با این حال اولین قربانیان حذف لایک‌ها اینفلئونسرهای اینستاگرامی هستند که از محل لایک‌های کاربران خود اسپانسر جذب کرده و کسب درآمد می‌کنند. از همین حالا شماری از سلبریتی‌های اینستاگرامی نگرانی و مخالفت خود را با این کار نشان داده‌اند.
از سوی دیگر پیش‌بینی می‌شود در صورت اجرایی شدن نهایی طرح،برنامه‌نویسان مشغول کار شوند تا افزونه‌هایی را بنویسند که میزان لایک‌ها را نشان دهد.

 

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*